Pożyczka pozabankowa – wystarczy mieć 18 lat

Dodatkowe pieniądze przydarzą się zawsze, jednak jeszcze do niedawna tylko osoby w bardziej dojrzałym wieku mogły liczyć na możliwość otrzymania jakiegoś kredytu gotówkowego. Odkąd jednak firmy pozabankowe zaczęły udzielać kredytów, wszystko się zmieniło.

Pożyczka pozabankowa pozwala osobom, zdawać by się mogło dość młodym, bo zaledwie osiemnastoletnim letnim, na zaciągnięcie niezbyt wysokiego kredytu gotówkowego. Można powiedzieć, że jest to zmiana niemalże rewolucyjna, ponieważ całkowicie zmienia podstawowe warunki udzielania kredytów i pożyczek. Dodatkowo o tych młodych osób firmy nie wymagają potwierdzenia posiadania jakichkolwiek dochodów.

Pożyczka pozabankowa jest udzielana praktycznie każdej osobie, która się po taką pożyczkę do danej firmy pozabankowej zgłosi. Chyba że w przeszłości dana osoba nie spłaciła w jakiejś firmie swojego finansowego zobowiązania, to wtedy taka firma może jednak odmówić udzielenia kredytu.  Jednak nie zawsze tak jest.

Parabanki i pożyczki pozabankowe

Pieniądze pożycza się od zawsze.  W dawnych czasach pożyczali je sobie królowie, pożyczała je szlachta, arystokracie, a nawet niższe stany, takie jak chłopi, mieszczanie czy nawet duchowieństwo. Kościół zabronił lichwy dopiero w trzynastym wieku.

I wtedy nad pożyczkami władze przejęły formujące się dopiero instytucje bankowe. Współcześnie nastąpiła swojego rodzaju liberalizacja prawa do udzielania pożyczek gotówkowych. Monopol bankowy skończył się, miejmy nadzieję, że na stałe i w łatwy sposób można otrzymać kredyt, taki jak pożyczka pozabankowa.

Ale kto może udzielać tego typu form kredytowania? Udzielać mogą je tak zwane parabanki, czyli instytucje, które w jakiś sposób zajmują się udzielaniem kredytów finansowych, podobnie jak czynią to tradycyjne banki, jednak tak de facto tymi bankami nie są. Pożyczka pozabankowa jest regulowana normalnym prawem kodeksy cywilnego, więc nie obowiązują ją tak bardzo restrykcyjne przepisy prawne, jak ma to miejsce w przypadku kredytów bankowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *